Haber

2024 Avrupa Elemeleri: Ermenistan Teknik Direktörü Petrakov, Kritik Maça Hazır

2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri beşinci hafta karşılaşmasında A Milli Futbol Takımı ile Eskişehir’de karşılaşacak Ermenistan Teknik Direktörü Oleksandr Petrakov, kritik bir maç oynayacaklarını söyledi.

Petrakov, Eskişehir Yeni Stadyum’da düzenlediği basın toplantısında, ilk maça göre farklı bir taktik uygulayıp uygulaymayacağı sorusu üzerine, “Bu parantezi açmak istemiyorum, yarın maçımızı göreceksiniz.” terimini kullandı.

Maçın kritik olduğunu hatırlatan Petrakov, “Elbette yarınki maç çok önemli. Türkiye kazanırsa yüzde 90 finale çıkma ihtimalini sağlayacak. 5 maç daha bekliyoruz. Onları da oynamalıyız. ” değerlendirmesini yaptı.

Petrakov, orta sahada görev alacak oyuncular için karar verdiğini ancak şu anda açıklama yapmak istemediğini belirtti.

“Giden oyuncu Tigran Barseghyan nedeniyle takımda ne gibi değişiklikler olacak?” Petrakov, soruyu şöyle yanıtladı: “Çok büyük bir olumsuz etki yaratacağını düşünmüyorum. Ben gelmeden önce kendisiyle konuştuk. Tedavi olmasını önerdim. Uzun süredir milli takımda oynuyor. Bizim de var. Oyuncuların yerini tamamlaması gerekiyor.” şeklinde yanıt verdi.

Sakat oyuncular Hovhannes Harutyunyan, Norberto Briasco Balekian ve Andre Calisir’in yarınki maça hazır olduklarını belirten Petrakov, Türk milli takımında Cengiz Ünder ve Hakan Çalhanoğlu’nu beğendiğini söyledi.

Spertsyan: “Bizim için önemli bir maç”

Ermeni futbolcu Eduard Spertsyan, yarınki maçın ne kadar önemli olduğunu gruptaki herkesin bildiğini vurguladı.

“Şu anda ikinci sıradayız ve bu bizim için önemli bir maç.” Spertsyan, “Ermenistan’daki değişim nereye kadar gidecek?” sorusu üzerine, “Genel olarak oynadığımız tüm maçların sonunda bunu göreceğiz. Hep birlikte bekleyip sonuçları aldıktan sonra neler yapabileceğimizi görelim.” cevabı verdi.

Spertsyan, “Yarın maçta büyük bir taraftar kitlesi olacak. Bu sizi nasıl etkileyecek?” “Oyuncular genel olarak sahanın dolu olmasından yana. Sahanın dolu olması bizi etkilemeyecek. Oyun planımız hazır. O planı sahaya yansıtacağız.” diye yanıtladı.

suhuthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu