Haber

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Muhalefeti Eleştirdi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ muhalefeti eleştirerek, “Togg’u görüyor, ‘Nerede o?’ Diye soruyor, ‘Aha burada’ diyoruz, etrafına bakıyor, görmüyor, şimdi doğalgazla evini ısıtacak, ‘Doğalgaz nerede?’ Diyor.İşte evinde.Şimdi bak bir sürü saçma sapan konuşuyorlar.Yalan söylüyorlar.” söz konusu.

AK Parti Şanlıurfa’dan milletvekili adayı olan Bozdağ, AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen “Gençlik Buluşması”nda soruları yanıtlayarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

AK Parti için gelecek nesillerin büyük önem taşıdığını belirten Bozdağ, gençlerin sadece ailelerinin değil, milletin ve devletin geleceği olduğunu vurguladı.

Bakan Bozdağ, Türkiye’nin büyük reform hareketleriyle gençlikten aldığı güçle ilerlemeye devam ettiğini belirtti.

Siyasi tarihe baktığımızda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere en çok maaş veren cumhurbaşkanı olduğunun görüleceğini belirten Bozdağ, gençlerin değerini bilen devletlerin durmadan emin adımlarla ilerlediğini söyledi.

Karadeniz doğalgazının işletmeye alındığını hatırlatan Bozdağ, buna inanmayanların olduğunu söyledi.

“Görmek için göz lazım, duymak için kulak lazım, konuşmak için dil lazım. Hani derler ki, ‘Gözleri var görmezler, kulakları var, duymazlar, dilleri vardır’ , doğruyu söylemiyorlar.’ Sadece muhalefetimizi tanımlar. Togg’u görür, ‘Nerede?’ Diye soruyor, ‘Aha burada’ diyoruz, etrafına bakıyor, görmüyor, şimdi doğalgazla evini ısıtacak, ‘Doğalgaz nerede?’ İşte o evde… Toplu konut yapıyoruz, ‘Site nerede?’ İçeride oturuyor şimdi ne yapalım onlara gösterme imkanımız yok ama bu gaz onların ayarlarını bozmuş eminim Togg da onların ayarlarını bozmuştur.Şimdi bakın çok saçmalıyorlar. Yalan söylüyorlar, bakın iki haftada yaptıklarımıza, Togg’u yollara saldık, TCG Anadolu’yu denize bıraktık, doğalgaz vanasını açıp evlere gönderdik, ‘Doğalgaz bedava’ dedik. bir yıl için.’ Bu yüzden çok büyük bir adım attık.”

“İnsanlar takdir edecek”

Muhalefeti eleştiren Bozdağ, “Biz neyle uğraşıyoruz, onların gündemi ne, bizim gündemimiz ne?” soruyu yöneltti.

Bakan Bozdağ konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün doğalgaz patlamasıyla altılı masa patladı. Allah’ın izniyle seçim bitti. 14 Mayıs’a kadar boşa gidecekler. Evet, ben bunları anlamakta güçlük çekiyorum. Son olarak, gördüğünüz gerçekleri anlatayım. Bir de ‘ilk yerli yerli’ deyin. Şükran kültürleri yok.Kendilerine gelince kendilerini modern, medeni ve ilerici görüyorlar.Çok açık, modern yobazlar. çok az teşekkür, söylenecek başka bir şey yok. Bari özür dile, yapmadıkları çok şey var. Fark etmez, halk takdir ediyor. “Allah razı olsun.”

“Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP ile kapalı kapılar ardında yaptığı anlaşmalar nelerdir?” Bakan Bozdağ, soruya şu yanıtı verdi:

“Aslını herkes gibi ben de merak ediyorum. Ne konuştular, ne yaptılar? Biz hep ‘Taahhüdünüz nedir açıklayın’ diye davet ediyoruz ama HDP adına konuşan bazı kişiler ipucu veriyor. Kapıların ardında konuşulanlar, ‘Cumhuriyeti her yıl değiştireceğiz’ diyorlar. Belli ki Cumhuriyetin temel özellikleriyle ilgili bazı iddialar ortaya atıldı, bundan da çıkabilir, yorum normaldir, üçüncüsü bu dönem Ahmet Türk, ‘Öcalan için özgürlük dönemidir’ diyor. Pervin Buldan ise ‘ağırlaştırılmış tecridin kaldırılacağı dönem’ diyor.

Öcalan’la ilgili bazı taahhütler veya görüşmeler olduğu açık ama içeriğini açıklamıyorlar, kimse tam olarak ne olduğunu bilmiyor. Mütevelliler kaldırılacak. Yani Yeşil Sol Parti terör örgütünün belediye başkanı olunca HDP’ye dokunmayacağız. Bu da hazineden verdiğimiz parayı daha fazla kanalize edebileceğiniz anlamına geliyor. Bunlar şimdi görünen şeyler. Orada başka neler var? Kendisini tanımıyoruz ama HDP adına konuşanlara bakılırsa onlar da Kılıçdaroğlu’nun sözlerini kamuoyu önünde açıklamasını istiyorlar. Açıkçası, açıklamaya söz verdi. Onlara deyince ‘şimdi söz ver’ diyor. Şimdiden sözünü tutmamaya başladığı anlaşılıyor, açıklama yapmıyor. Tekrar söylüyorum, açıklayın. İnsanlara ne söylediğinizi bildirin. Verdiğin sözle seni tartmasına izin ver. Oyunu ona göre versin. Umarım açıklarlar ama zor. Çünkü ikiyüzlü siyasetin en iyi temsilcilerinin de bunu kolay kolay anlatamadıklarını düşünüyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu