Ekonomi

AT&T, Tartışmalı Değerleme Nedeniyle JPMorgan’dan Yükseltme Aldı

JPMorgan Perşembe günü AT&T (T) hisselerini Nötr’den Fazla Ağırlık’a yükseltti ve hisse senedinin gösterge fiyatını 18 dolardan 21 dolara yükseltti.

Analistler bir raporda, şirketin taşınabilir hizmetlerinde büyüme yaşadığını ve güçlü fiber optik ağ genişlemesiyle iyi bir şekilde desteklendiğini, istikrarlı serbest nakit akışı sağlamaya devam ettiğini ve yatırımcılar için cazip fiyatlı olduğunu belirtti.

“Şirket, mobil telefon ve fiber optik internet hizmetlerinde güvenilir bir performans sergiledi ve bu alanlarda büyümenin devam etmesini bekliyoruz. Fiber optik altyapısının genişletilmesi ve mevcut hizmet alanları içinde ve ötesinde büyüme potansiyeli özellikle umut verici.”

“AT&T, 5G altyapısında büyük yatırımları tamamladı ve şirketin sürekli olarak serbest nakit akışı yaratmasını bekliyoruz, bu da temettü ödemelerini desteklemeye ve borçların azaltılmasına katkıda bulunmaya yardımcı olacak” diye devam ettiler.

JPMorgan ayrıca AT&T’nin operasyonel verimliliğe ve artan iş istikrarına verdiği önemin altını çizerek şirketin geliştirilmiş hizmet planlarını ve tutarlı pazarlama promosyonlarını öne sürdü.

Ayrıca, faturalı mobil sözleşmeli müşterilerin devir oranının nispeten düşük olduğunu ve bunun şirketin ses hizmeti müşteri tabanındaki kaybı etkili bir şekilde yavaşlatacağını beklediklerini de belirttiler.

Analistler, “AT&T’nin fiber optik internet pazarında ilerlemeye devam edeceğini, şirketin fiber ağını 26 milyon noktaya çıkardığını ve 2025 yılı sonuna kadar 30 milyon puanı aşma yolunda ilerlediğini savunuyoruz” dedi.

Bu makale yapay zeka kullanılarak oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu