Haber

Büyükşehir yüzme takımı 35 madalya ile şampiyonluğa damgasını vurdu

Çocuklarımız Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcusu İbrahim Burhan, Samsun’da düzenlenen 11 Yaş Yüzme Türkiye Şampiyonası’nda 50 metre kurbağalamada Türkiye şampiyonu oldu. 8 altın, 12 gümüş ve 15 bronz olmak üzere toplam 35 madalya kazanan sporcular şampiyonaya damgasını vurdu.

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen 11 Yaş Yüzme Türkiye Şampiyonası hafta sonu Samsun’da yapıldı. Karşılaşmalara 15 sporcu ile katılan Denizli Büyükşehir Belediyespor sporcuları, elde ettikleri başarı ile Denizlilileri bir kez daha gururlandırdı. Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcusu İbrahim Burhan, 50 metre kurbağalamada Türkiye şampiyonu olarak altın madalya kazanırken, 200 metre kurbağalamada Türkiye ikincisi, 400 metre serbestte Türkiye ikincisi ve 100 metrede Türkiye üçüncüsü oldu. serbest stil Öte yandan Büyükşehir Belediyesporlu yüzme takımı sporcuları Emine Tabiat Aktaş 400m serbestte Türkiye 3’üncüsü, 100m serbestte Türkiye 6’ncısı, Berkay Çağdaş 200m sırt kategorisinde 5’inci, Yasin Sağlam 6’ncı oldu. 200m serbestte Ali İhsan Nazlıer 100 metre kelebekte Türkiye 8.’si oldu.

A3 ve A4 eşiklerini 8 sporcu geçti

Denizli Büyükşehir Belediyespor Bayrak Yüzme Takımı erkeklerde 4×100 serbestte Türkiye 2.’si, 4×100 serbest karışıkta Türkiye 2.’si, 4×50 karışık erkeklerde Türkiye 3.’sü, 4×50 karışık karışıkta Türkiye 3.’sü ve kızlar serbestte Türkiye 4.’sü oldu. Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı’nda A3 ve A4 barajını geçen 8 sporcunun kazandığı altın madalyalarla toplamda 35 madalya kazanan çocuklarımız şampiyonaya damgasını vurdu.

“Çocuklarımızla gurur duyuyoruz”

Samsun’da düzenlenen şampiyonada başarı elde eden tüm sporcuları ve teknik heyeti tebrik eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Yarınlarımızın sahipleri, bizleri gururla temsil eden çocuklarımızı ve antrenörlerimizi yürekten kutluyorum. Çocuklarımız için ne yapıyorsak, onların yanında olmaya ve her türlü imkanı sunmaya devam ediyoruz. Çocuklarımızla gurur duyuyoruz” dedi. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu