Haber

CHP ilçe adaylarını İstanbul’da tanıttı

İSTANBUL (İGFA) – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İstanbul’un 39 ilçesinin belediye başkan adaylarını kamuoyuna tanıttı. “Büyük İstanbul Buluşması” başlığı altında düzenlenen “İstanbul İlçe Adayları Tanıtma Toplantısı”, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya; Toplantıya çok sayıda CHP’li milletvekili, CHP Başbakan üyesi ve ilçe belediye başkan adayı katıldı. Yüksek katılım, coşku ve demokrasi şöleniyle gerçekleştirilen toplantıda; “Cumhurbaşkan Ekrem’le tam gaz devam”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” ve “Her şey çok güzel olacak” sloganları atıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından sırasıyla; İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Lideri Özgür Çelik bir konuşma yaptı.

ÇELİK: “ÇOK HASSAS BİR ADAY BELİRTME SÜRECİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Konuşmasına “İstanbul’da ve İstanbul’un 39 ilçesinde yeni bir yola çıkıyoruz” sözleriyle başlayan Çelik, şunları söyledi: “Bugün İstanbul üzerinde yapılan kirli hesapları yeniden ve birlikte göreceğiz. Yahya Kemal, ‘Bir ilçeyi bile sevmek ömre bedeldir’ dedi. Dağıtım konusunda yeni bir yola çıkıyoruz. Bugün sizleri İstanbul’un 39 ilçesindeki adaylarımızla tanıştıracağız. Parti Meclisimiz İstanbul’un 39 ilçesinde adaylarımızı belirledi. “Öncelikle Genel Başkanımıza teşekkür ediyorum. Sayın Özgür Özel, Merkez Yönetim Kurulu üyelerimiz ve Parti Meclisimize sonsuz ve gönülden sesleniyorum” dedi. İstanbul’da çok hassas bir aday seçim süreci yürüttüklerini belirten Çelik, “Uzun zamandan sonra ilk kez bir araya geldik. 31 Mart’ta İstanbul’un 4 kadın belediye başkanı olacak. İstanbul’da Cumhuriyet Halk Partili’yi dört kadın belediye başkanı temsil edecek. Ve İstanbul’daki pek çok genç arkadaşımız 31 Mart’tan sonra da belediye başkanı olarak Cumhuriyet Halk Partili’yi temsil edecek. Gençlik eğitimi almış arkadaşlarımız. İstanbul’da partimizin çeşitli kademelerinde görev yapmış olan ve partimizin İstanbul’daki çeşitli kademelerinde görev yapmış isimler belediye başkanları olarak partimizi İstanbul’da temsil edecekler.Son yıllarda takip ettiğim kadarıyla İstanbul’da çok değerli bir örgüt temsilciliği var. 10 yılı aşkın süredir ilçe belediye başkanlığı yapan yol arkadaşım İstanbul belediye başkanı olacak. “Gençlik kolu başkanı olan arkadaşlarımız belediye başkanı olacaklar” dedi.

İstanbul’da 2019’dan bu yana uyguladıkları yönetici ve halkçı belediyeciliği hep birlikte daha ileri bir seviyeye taşıyacaklarını vurgulayan İmamoğlu, konuşmasında şunları söyledi:

“Birlikten doğan güçle İstanbul adına çok daha büyük işlere imza atacağız. Buradan tüm adaylarımızı tebrik ediyorum. Her adaya başarılar ve kolaylıklar diliyorum. Tüm değerli belediye başkanlarımıza, değerli dostlarımıza ve özellikle bayrağı teslim eden herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca başvuru yapan ve bu sürece dahil olan tüm değerli adaylarımıza da canı gönülden teşekkür ediyorum. Görevleri yerine getiren parti heyetlerimize, ilçe ve il yönetimlerimize, MYK ve Başbakan üyelerimize, değerli Genel Başkanımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Ülkemize, şehrimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Partimizi temsil etmek için çıktığımız bu yolda her birimiz Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olmanın onurlu ve ağır sorumluluğunu taşıyoruz. Bizler yüz yıldır aynı idealleri ve değerleri paylaşan Cumhuriyet Halk Partisi’nin mensuplarıyız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunu yol, sözlerini sözümüz biliyoruz. Partimizde her görev bir sıra askerin ruhu ve şuuruyla yerine getirilmektedir. Ulu Önder, ‘Bizim hiçbir şeye ihtiyacımız yok’ dedi. “Tek bir şeye çok ihtiyacımız var: Çalışkan olmak” dedi. Sevgili dostlar, çalışkan olacağız. Çok çalışacağız. Çok çalışacağız. “En çok çalışandan daha çok çalışacağız”

Seçim vaadi olarak açıkladıkları “Anne Kart” uygulamasından 0-4 yaş arası bebeği olan 650 bin annenin yararlandığı bilgisini paylaşan İmamoğlu, “Kimsenin itirazına bakmadan bu şehirde adil ve özgür bir şehir yaratacağız. Herkesin inançları, siyasi niyetleri, yaşam tarzı ve ayrım gözetmeksizin.” “Hedefimiz ve şifremiz belli: Tam gaz ileri arkadaşlar. İstanbul’a hizmet için tam gaz ileri. Yolumuz ve bahtımız hayırlı olsun. 16 milyonun gücüne hep birlikte yürüyoruz.” söz konusu.

ADAYLAR AİLELERİYLE TANIŞILDI

Konuşmaların ardından Çelik ve İmamoğlu sahnedeki yerlerini aldı. Alfabetik sıraya göre davet edilen CHP ilçe belediye başkanları kamuoyuna tanıtıldı. Eşleri ve çocukları da bu süreçte adayları yalnız bırakmadı. Adayların tanıtılmasının ardından 39 ilçenin liderleri ile kadın ve gençlik kolları liderleri platforma davet edildi. Aday tanıtım toplantısı toplu aile fotoğrafı ile sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu