Ekonomi

Çin-Avrupa Yük Treni Yeni Güzergahla Hizmete Girdi

1. Yeni Çin-Avrupa yük treni güzergahından çeşitli görüntüler

3. Yeni Çin-Avrupa yük treni güzergahından çeşitli görüntüler

Çin’in kuzeyindeki Hebei eyaletinin Langfang kentindeki lojistik parkından bir yük treninin Cuma günü Rusya’nın başkenti Moskova’ya doğru yola çıkmasıyla yeni bir Çin-Avrupa yük treni rotası başladı.

Hebei eyaletinin Langfang kara limanındaki lojistik parkından hareket eden tren, kuzey Çin’deki İç Moğolistan Özerk Bölgesi’ndeki Manzhouli Limanı’ndan geçerek Moskova’ya ulaşacak. Tren bu güzergahta yaklaşık 9 bin kilometrelik yolculuğu tamamlayacak.

Tren, aralarında giyim, gıda ve inşaat malzemelerinin de bulunduğu yaklaşık 20 milyon yuan (yaklaşık 2,8 milyon ABD doları) değerinde toplam 1.000 ton mal taşıyor.

“Bu trenin hizmete girmesi, Çin-Avrupa yük treninin köprü oluşturma ve bağlantı kurma rolünü vurgularken, Langfang şehrinin Yongqing bölgesi ile yakın bölgeler arasındaki ithalat ve ihracat mallarını daha erişilebilir hale getiriyor. Aynı zamanda Çin-Avrupa yük treninin “döngüsü”nü de genişletecek. dostlarımız” ve iç ve dış ticaret kanallarını düzenleyen “, ithalat ve ihracat dengesini güçlendirmek ve Avrupa pazarına erişimi kolaylaştırmak amacıyla Langfang’da daha fazla yerel işletmeyi desteklemeye devam ediyoruz.”

Chu ayrıca bu hizmetin Avrupa pazarına erişimi kolaylaştırmasının, ürün ihracatını geliştirmesinin ve yerel işletmelerin rekabet gücünü artırmasının beklendiğini de sözlerine ekledi.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Shijiazhuang’dan bildiriyor.

(XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu