Haber

Destici’nin ‘Tito kalıntısı’ açıklamasına ilişkin BBP’den açıklama: Balkan Türklerini kastetmedik

BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’nin Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş için söylediği “Tito kalıntısı” sözlerine ilişkin açıklama yaptı.

“Tito kalıntısı” sözleri için Balkan Türklüğüne atıfta bulunarak “Tito kalıntısı” dememiz mümkün değil” diyen Karacan, “Türkiye’ye geliyor, HDP ile iş birliği yapıyor, ‘ifadesini kullanıyor’ Türk polisi tarafından işgal edildi” dedi.

tv100’de Oğuz Haksever ile günün gündemine katılan Karacan şu ifadeleri kullandı:

“Balkan Türklüğü derken ‘Tito kalıntısı’ dememiz mümkün değil. Yugoslavya’daki etnik grupları aciz bırakan, yerine Yugoslav milliyetçiliğini öne çıkarmaya çalışan, toplumu yaralayan bir zihniyeti kastettik.

TİP Genel Başkanı olduğu belirtilen arkadaşın Boşnak asıllı olduğu belirtildi. Bu arkadaşın Balkan Türklüğü ile ilgili bir açıklama yaptığını duydunuz mu? Türkiye’ye geliyor, HDP ile işbirliği yapıyor, Türk polisine ‘işgalci’ kelimesini kullanıyor.

Her türlü anarşist uygulamada olur. Yani burada kastettiğimiz, Tito’nun ideolojik çizgisinde yer alan, Marksist, Leninist anlayışa sahip olan kişiye söylenmiştir. Bu Balkan coğrafyasında yaşayan soydaşlarımızla ilgili değil.”

Ne oldu?

Talat Atilla ve Tamer Korkmaz’la birlikte TV100’deki Memleket programına konuk olan Mustafa Destici, Erkan Baş’a şunları söyledi:

“Adam Tito artık, Yugoslavya’da Tito rejimi vardı. Buradan Almanya’ya geçiyorsunuz. Tamamen sol örgütler içinde. Belli ki Alman istihbaratının gözetiminde büyümüş ve Türkiye’ye gönderilmişsiniz. Gerçek soyadınız ne? Jusoviç. .Türkiye’de Baş kullanıyorsunuz .Soyadı Reis olan siyasetçi kimdir TİP genel lideri adına konuşuyorum Türk milletinin karşısına Jusovic olarak çıkar mısınız Google’a dönün ben doğru bulmuyorum gerçekleri halktan gizleyin.” (HABER MERKEZİ)

almushaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu