Haber

HAKKARI’DA AİLE ADRESİ EYLEMİ 42. HAFTADA

Hakkari’de çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan ailelerin çocuk nöbeti 42. haftasında da devam etti. Türk bayrağı ve çocuklarının fotoğraflarıyla slogan atan aileler, HDP il binasının bulunduğu sokakta basın açıklaması yaptı.

Kentte, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını söyleyen aileler, 42. haftada HDP il binasının bulunduğu Mukaddes Akar Caddesi’ndeki meydana geldi. Leyla Çiftçi, Türk bayrakları taşıyan aileler adına basın açıklaması metnini, çocuklarının fotoğraflarını ve ‘Çocuklarımızı istiyoruz’, ‘Anneler nöbette’, ‘Yeter artık’, ‘Çocuklarımız gelecek’ yazılı pankartları okudu. kimsenin piyonu olma’ Çiftçi dedi ki:

“Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Askerlerimize, polislerimize bir kez daha başsağlığı diliyoruz. Terör saldırılarında ve depremde şehit olan köy korucuları ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz, bizi yıldıramadılar, bir olduk, bir şehir olduk, iki şehir olduk, büyümeye devam edeceğiz. Her gün bizim şevkimiz bu çaba terör örgütünü devirmeye yetti geç olacak zor olacak ama inşallah zafer bizim yani inanmış anaların olacaktır biz bunu başarmış bir milletiz. 40 yıla yakındır bölücü terörle uğraşıyoruz, terörün acısını çok iyi biliyoruz.Hakkarili ve Diyarbakırlı anneler olarak terör örgütüne karşı ‘Edi Bese’ diyoruz isyan bayrağıyla. milyonu havalandırdılar.”

felahiye-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu