Haber

İsrail ordusu Lübnan’daki Hizbullah hedeflerini vurdu

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamaya göre İsrail ordusu, Sluki Vadisi, Huceyra Vadisi ve Hula kasabası çevresine 15 hava saldırısı düzenledi.

Açıklamada kısa sürede Hizbullah’ın mevzilerine ve askeri altyapısına yönelik saldırıların gerçekleştirildiği belirtildi. HizbullahSöz konusu vadiyi kendi faaliyetleri için kullandığı ve Hizbullah üyelerinin ormanlık alanlarda saklanarak İsrail’e saldırı düzenlediği belirtildi.

Bu arada İsrail ordusunun Lübnan sınırına çok yakın olan Kefrkilla kasabasını da Merkava tipi tankla hedef aldığı kaydedildi.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim 2023’ten bu yana devam eden çatışmalarda 29 Lübnanlı sivil ve 161 Hizbullah üyesi ile 6 İsrailli sivil ve 10 İsrail askeri hayatını kaybetti.

İsrail ordusu Lübnan’a saldırmaya hazırlanıyor

Lübnan’ın güneyinde İsrail ile Hizbullah arasındaki çatışmalar devam ederken, İsrail kuvvetlerinin Lübnan’a saldırı simülasyonu tatbikatı yaptığı bildirildi.

Times of Israel gazetesinin haberine göre, İsrail Ordusu Kuzey Komutanı Tümgeneral Ori Gordin, 228’inci Yedek Tugay’ın Lübnan’a saldırı simülasyonu yaparak gerçekleştirdiği tatbikat sırasında konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu