Ekonomi

Katar Balon Festivali 2023 Görselleri

19-28 Ocak tarihleri ​​arasında Katar Turizm iş birliğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen Katar Balon Festivali’nde 50’den fazla balon gökyüzüyle buluştu.

10 gün boyunca devam eden festival, tüm aile bireylerine keyifli dakikalar yaşatmayı amaçlayan birçok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. Festivalde birbirinden lezzetli yemekler, DJ performansları, konserler ve çocuk şenlikleri her yaş grubundan ziyaretçiye keyifli anılar biriktirme fırsatı sunuyor.

Dünya nüfusunun %80’inin altı saatlik bir uçuşla ulaşabileceği Katar; Orta Doğu’nun kalbinde yer alan, Basra Körfezi ile çevrili bir yarımadadır. 2022 yılında Numbeo tarafından dünyanın en sadık ülkesi seçilen Katar, tüm gezginleri ağırlıyor; Katar’a vizesiz giriş 95’ten fazla ülkeden mümkündür. Katar, kolayca erişilebilen inanılmaz çeşitlilikteki turistik mekanlara ev sahipliği yapmaktadır.

Ancak, sonlu değildir; Katar, Balina Köpekbalığı ve muhteşem ulusal hayvan Arap Antilopu da dahil olmak üzere zengin bir fauna ve floraya ev sahipliği yapmaktadır. Katar’da yaşanan birçok deneyim, eşsiz bir kültürel özgünlük ve modernlik mozaiği oluşturur. İkonik müzelerden gökdelen restoranlarına Katar; Heyecan verici çöl maceralarından FIFA 2022 Qatar World Cup™ gibi dünyaca ünlü etkinliklere kadar her gezgine ve her bütçeye uygun seçenekler sunar.

Katar’dan transit geçen yolcular, Qatar Airways ve Qatar Tourism tarafından desteklenen Discover Qatar’ın sunduğu en uygun fiyatlı kısa süreli konaklama paketleri ile bir taşla iki kuş vurabilir ve tatillerini ikiye katlayabilir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberpehlivankoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu