Haber

Meteorologdan İstanbul için fırtına uyarısı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Uyum Merkezi (AKOM)hafta sonu İstanbul’a Balkanlar’dan soğuk ve yağışlı havanın geleceğini, fırtınayla birlikte sıcaklıkların 8-10 dereceye düşeceğini duyurdu.

“KÖPRÜLERİN ZARAR GÖRME RİSKİ VAR”

Art arda yapılan uyarılardan sonra Meteorolog Kerem Ökten Sosyal medya hesabından da uyarılarda bulundu. Ökten, İstanbul’da 48 saat aralıksız yağışın başlayacağını belirtti. “Pazar günü unutulmaz bir fırtına yaşanacak gibi görünüyor. “Özellikle şehrin kuzeyinde 2004’ü geçecek bir fırtına.”söz konusu.

Kasırga karşısında anlık atılımların olduğunu belirten Ökten, şöyle konuştu: “Üçüncü köprü ile ikinci köprü arasında hasar riski var. Köprü halatlarının da güçlendirilmesi gerekiyor. İstanbul havalimanı alarma geçirilmeli.”dedi.

 


“TARİHE TANIK OLABİLİRİZ”

İstanbul’da hafta sonu fırtına bekleniyor 1936, 1973 ve 2004Meteorolog, bundan sonra tarihe geçecek fırtınanın yaşanacağını söylüyor “Tarihe tanıklık edebiliriz. Hazır olun”söz konusu.

İngilizlerin de İstanbul için uyarıda bulunduğunun altını çizen Ökten, kent içlerine kadar saatte 120 kilometre rüzgar beklendiğini söyledi.

Ökten, birçok meteorolojik gelişmenin peş peşe yaşandığını belirterek, “22 Kasım’da ve özellikle 25 Kasım’da sistem dalgaları var. Türkiye bu ayın en sert ve yağışlı sistemini 25 Kasım’da yaşayabilir.”

saphane-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu