Ekonomi

Microsoft Yapay Zeka Yardımcısı Yardımcı Pilot İlk Kullanıcılardan Çeşitli Geri Bildirimler Aldı

Microsoft (NASDAQ: MSFT) Copilot’un ilk kullanıcıları, yeni yapay zeka asistanı hakkında çeşitli görüşler paylaştı.

Microsoft’un Word, Outlook ve Teams gibi ana programlarına entegre edilen bu yapay zeka destekli araç, OpenAI’nin ChatGPT’sinin arkasındaki teknolojiyi kullanarak e-postaları özetleme, metin oluşturma ve günlük dilde komutlara dayalı belgeler hazırlama gibi görevleri gerçekleştiriyor.

Her ne kadar fikir, birçok çalışanın onu test etmek istemesiyle büyük ilgi çekse de, fiili faaliyeti, maliyetine göre değeri hakkında şüpheler uyandırdı.

Bu hizmeti kullanmanın maliyeti kişi başı aylık 30 ABD dolarıdır. Bazı kullanıcılar Excel ve PowerPoint gibi programlardaki performansını sınırlı bulmuş ve zaman zaman sonuçlarda hatalarla karşılaşarak değerini sorgulamalarına neden olmuştur.

Kasım ayından bu yana Copilot’u değerlendiren Juniper Networks’ün bilişim sorumlusu Sharon Mandell, “Kuruluşumuzdaki her çalışan için ayda 30 dolar ödememiz gerektiğine ikna değilim” dedi.

Örneğin, yapay zekanın “halüsinasyonlar” adı verilen yanlış veya uydurma bilgiler ürettiği ve temel görevlerde güvenilirliği konusunda şüphe uyandırdığı durumlar olmuştur.

Bu sorunlara rağmen Microsoft, Copilot’a ilk başta büyük ilgi duyulduğunu bildirdi ve iş yerinde üretkenliği artırma potansiyelinin altını çizdi.

Bu özelliğin Teams ile entegrasyonu, toplantı özetleri oluşturma yeteneği nedeniyle çoğunlukla olumlu geri bildirimler aldı; bu, özellikle saat dilimi farklılıkları veya zamanlama çakışmaları nedeniyle canlı olarak katılamayanlar için kullanışlıdır.

RBC Capital analistleri, “Microsoft hisselerinin başarılı olması için Copilot’un başarılı olması gerekiyor” diyor.

“Konuşma yapay zekayı tartışmaktan yapay zekayı geniş ölçekte uygulamaya doğru kaydı” dediler.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından kontrol edilmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu