Ekonomi

Piyasa Fiyatları İstikrarsız ve Düzensiz Kalmaya Devam Edecek – BMO

BMO Capital Markets analistlerine göre, güçlü bir performans döneminin ardından hisse senetlerinin değerinde son dönemde yaşanan düşüş bekleniyordu, ancak bu düşüş, hisse senedi fiyatlarının Ekim 2023’ten bu yana olduğu gibi hızla artmaya devam etmesinin artık güvenli olduğu anlamına gelmiyor.

Mevcut düşüş eğiliminin piyasa düzeltmesinin sonunu temsil etmesi durumunda, pandemilerden etkilenen dönemler dikkate alınmadığında, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra bir piyasa yükselişini takip eden ikinci yıldaki en az şiddetli ve en kısa düşüşlerden biri olacağını öne sürüyorlar.

“Sonuç olarak, önümüzdeki haftalarda ve aylarda, özellikle yüksek hisse senedi değerlemeleri ile sürekli yükselen faiz oranları arasındaki tutarsızlık nedeniyle düzensiz fiyat hareketlerinin ve piyasa istikrarsızlığının geri dönmesini bekliyoruz. Yatırımcılara yatırım portföylerini bu senaryoya göre hazırlamalarını tavsiye ediyoruz.”

Bu piyasa koşullarına tepki olarak BMO, müşterilerine daha iyi performans elde etmek için yatırım kararlarında daha seçici bir yaklaşım benimsemelerini sürekli olarak tavsiye etmiştir.

Analistler özellikle, “çeşitli piyasa koşullarında genel piyasaya kıyasla uzun vadede etkili olduğunu gösterdiğine” inandıkları dengeli bir yatırım stratejisini (risk yönetimi ve koruyucu önlemlerin unsurlarını birleştiren) teşvik etmektedir.

BMO ekibi, “Tutarlı temettü büyümesi ve getirisi (koruma) olan şirketlerin yanı sıra adil bir fiyatla (risk) büyüme potansiyeli olan şirketlere yatırım yapmayı içeren dengeli bir yatırım stratejisini tercih ediyoruz” diye ekledi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu