Haber

Putin yeni bakanlar kabinesini tebrik etti

Putin, hükümet üyelerinden Duma milletvekillerinin görüşmeler sırasında yaptıkları önerileri ciddi şekilde dikkate almalarını isteyerek, birlik içinde hareket edilmesi gerektiğini belirtti.

Rus lider, “Yeni hükümetin kurulmasına ilişkin kararnameleri az önce imzaladım, sizleri yeni görevlerinizden dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Putin, yeni kabinenin önünde birçok görev bulunduğunu ve herkesin ortak bir yapıda hareket etmesi gerektiğini belirterek, “Ülkemizin uzun vadeli, sürdürülebilir ve güvenli gelişimi için Duma milletvekilleri ve Rusya Federasyonu bölgeleriyle birlikte, askeri dilde ifade edildiği gibi, tek bir düzende birlikte hareket etmek önemlidir” diye konuştu.

Putin, çalışmaların altı yıllık bir perspektifle yapılması gerektiğini belirterek, “Birçok görevimiz var. Ve önümüzdeki üç yıl içinde yapmanız gereken hemen hemen her şeyi sizlerle konuştuk, sadece bu da değil. Ayrıca çalışmalarımızı altı yıllık plan dahilinde düzenleyeceğimiz konusunda da anlaşmıştık. Lütfen bunu da unutmayalım” ifadelerini kullandı.

Rus hükümetinin daha önce bölgelerde görev yapan bakanlara gerekli yardımı sağlamasını beklediğini kaydeden Rus lider, “Hükümetimiz yenilendi, altı yeni bakanımız var, bunlardan dördü Rusya Federasyonu’nun bölgelerinden geldi. Hükümet üyelerinin başarılı bir şekilde çalışabilmeleri için onlara gerekli yardımı sağlayacağını umuyorum” dedi.

selendi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu