Ekonomi

Şehir hayatından kaçmış, atalarının topraklarında tropik meyve yetiştirmeye başlamış.

Şehir hayatından kaçıp, cet topraklarında tropik meyve üretimine başladı.

ADANA – Adana’nın İmamoğlu ilçesinde 2 yıl önce emekli olan Mustafa Kızılgök, şehir trafiğinden kurtulup cezve arazilerini üretime kazandırdı, tropikal ejder meyvesi üretimi ile emeklilik hobisini kazanca çevirdi.

İmamoğlu ilçesinde emekli olduktan sonra hobi olarak cet arazilerini araştıran Mustafa Kızılgök, önce oğluyla birlikte dut ağacı olduğunu düşündükleri ejder meyvesini araştırıp 1 dönüm araziye dikerek ilkini gerçekleştirdi. bu yılın hasadı.

Emekliliğinde hobi olarak üretime başladığını belirten Mustafa Kızılgök, “Adana’nın İmamoğlu ilçesine bağlı Ufacıkören mahallesinde oturuyoruz. Emekli olduktan sonra bu işe başladık, biraz farklı bir iş olur diye düşündük ve başladık. Ben emekli olmadan 40 yıl yoğun bir çalışma vardı.Köydeki ata toprağı da orada.”Baba farklı bir çeşit deneyelim. Sizin için mücadele olacak” dedi oğlum. “2. yılındayız ve şimdi 3 yıl sonra daha verimli olacağına inanıyoruz. Adet bazında dersek 1500-2000 eser almayı hedefliyoruz. Önümüzdeki yıl daha fit hale getirmeye çalışacağız” dedi.

ayas-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu