Haber

Serdivan’da kayıp kız bulundu

Sakarya’nın Serdivan ilçesinde 17 yaşındaki kızın kaybolması üzerine harekete geçen ekipler, Sapanca Gölü ve çevresinde arama çalışması başlattı. Ekipler göl ve çevresinde herhangi bir buluntuya rastlamazken, kayıp olduğu iddia edilen genç kız Adapazarı ilçesinde bulundu.

Serdivan İlçesi Esentepe Mahallesi’nde Sapanca Gölü kenarında kendisinden haber alınamayan 17 yaşındaki Sağlık Bakanlığı hakkında kayıp ihbarı yapıldı. Durumun haber verilmesi üzerine polis ve itfaiye ekipleri harekete geçti. Olay yerinde geniş çaplı sondaj başlatan gruplar herhangi bir bulguya rastlamazken, gölde boğulma ihtimali vurgulanırken, Kocaeli’den dalgıç polis ekipleri de sevk edildi. Bölgeye gelen polis ekipleri gölde yaptıkları aramada herhangi bir bulguya rastlamadı. Aramayı genişleten ekipler, çalışmaları çerçevesinde genç kızı Adapazarı’nda buldu. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken çevrede polis ekiplerini gören Yılmaz Dağdelen isimli vatandaş, genç kızın eşyalarının göl kenarında olduğunu söyledi.

“Göl kenarında kolye ve penye bulundu”

Yılmaz Dağdelen, genç kızın bazı eşyalarının göl kenarında bulunduğunu ve ekiplerin bu bölgede yoğun olduğunu belirterek, “Geldiğimde polis ekipleri buradaydı. Polis ekiplerini burada görünce şaşırdık, söylendiğine göre 17 yaşında bir kız kayıp.Sonuç olarak kız merkezde sağ salim bulundu.Dalgıç polisler geldi Sakarya Büyükşehir Belediyesi arama kurtarma ekipleri geldi.Tabii kız bulunduktan sonra Ekipler bölgeden ayrıldı. Kolyesi ve penyesi göl kenarında olduğu için arama kurtarma ekipleri olay yeri olarak burada yoğunlaştı” dedi. – SAKARYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu