Haber

Sultangazi’de yayaya çarpmamak için duran motosikletliye otomobil çarptı

SULTANGAZİ’de birebir gün yaşanan 2 farklı kaza kask ve güvenlik kamerasına yansıdı. Cadde üzerinde seyir halinde olan motosiklet şoförü, kendilerine kırmızı ışık yanmasına karşın karşıya geçmeye çalışan yayaya çarpmamak için durdu, geriden gelen araba, motosiklete geriden çarptı. Bir diğer kazada ise denetimsiz biçimde dönmeye çalışan minibüse, motokurye çarptı.

SOL AYAĞI MOTOSİKLETİN ALTINDA KALDI

İlk kaza, 8 Kasım Salı günü, Sultançiftliği Mahallesi Eski Edirne Asfaltı Caddesi’nde meydana geldi. Cadde üzerinde seyir halinde olan motosiklet şoförü, kendilerine kırmızı ışık yanmasına karşın bir yayanın karşıya geçmek istediğini gördü. Motosikletli, yayaya çarpmamak için durdu. Geriden gelen araba, duran motosiklete çarptı. Çarpmanın tesiriyle yere düşen şoförün sol ayağı motosikletin altında kaldı. Motosikletlinin yardımına etraftakiler koştu. Motosiklet şoförünün sıhhat durumunun güzel olduğu öğrenilirken, kaza anı kask kamerasına yansıdı.

MİNİBÜSE ÇARPTI

İkinci kaza ise, Cebeci Mahallesi S Caddesi’nde meydana geldi. Seyir halindeki motokurye, sürücüsünün denetimsiz bir formda dönmeye çalıştığı kapalı kasa minibüse çarptı. Çarpmanın tesiriyle yere düşen kuryenin sıhhat durumunun uygun olduğu öğrenildi. Güvenlik kamerasına yansıyan imgelerde, dönmeye çalışan kapalı kasa minibüse çarpan kuryenin kaldırıma savrulduğu, yardımına minibüs sürücüsü ve etraftakilerin koştuğu görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu