Haber

TOGG şampiyon atlarla yarıştı

BURSA (İGFA) – Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG, yarış atlarıyla dünyaca ünlü TİGEM’in Karacabey Harası’nda şampiyon atlarla yarıştı.

Karacabeylilerin yoğun ilgi gösterdiği TOGG’u tekrar ilçeye getiren Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın ziyaretinde aracın direksiyonuna geçerek soluğu aldı. uzakta TİGEM Harasında.

Yetiştirdiği şampiyon yarış atlarıyla sık sık ülke gündemine gelen Önder Özkan, ülkemizin gururu TOGG ile Karacabey’in gururu şampiyon atların buluştuğu TİGEM’in Karacabey Hara Çiftliğini ziyaret etti.

Bu ilginç buluşmada şampiyon atlar, Lider Ali Özkan’ın kullandığı TOGG ile küçük bir yarış yaptı. Manege 1’deki safkan yarış atları çimlerde koşarken, TOGG hemen yanındaki toprak yolda hızlandı. Daha sonra 2 numaralı yemliğe geçen Önder Özkan, burada TOGG ile yarış atlarını yetiştirdi.

TOGG’u yarış atlarıyla buluşturmasını açıklayan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “Tigem Harasında Osmanlı döneminden bu yana dünyaca ünlü safkan yarış atları yetiştiriliyor ve çeşitli dönemlerde düzenlenen müzayedelerde satılıyor. Burada bulunan Arap taylarımız da önümüzdeki günlerde Veli Efendi Hipodromu’nda satışa sunulacak. Bir yanda dünyaca ünlü Karacabey Harası’ndaki atlarımız, diğer yanda Türkiye’nin Asrın Yürüyüşü’nde değerli bir kilometre taşı olacak TOGG otomobilimiz gururumuzdur. Karacabey’de bu atları TOGG ile buluşturmaktan ve orta bir noktaya getirmekten mutluluk duyuyoruz. Bir yandan bizim geleneğimizden gelen, Orta Asya kültüründen beri bizi temsil eden, bize en yakın olandır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu