Haber

157 bin emektar torun ecdadıyla buluştu

157 bin emektar torun ecdadıyla buluştu

GAZİANTEP ‘Gaziler Yurdundan Şehitler Yurduna’ projesi ile 157 bin 704 öğrenci ve vatandaşı Çanakkale’de ecdadıyla buluşturan Şahinbey Belediyesi, gazi torunlarını ecdadlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Şahinbey Belediyesi, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yıldönümü çerçevesinde 2015 yılında başlattığı ‘Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına’ projesi ile 157.704 öğrenci ve vatandaşı ecdadlarıyla buluşturdu. Şahinbey Belediyesi’nin Çanakkale’de atalarıyla buluşturacağı gençler için Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi’nde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

“Allah şehitlerimizden razı olsun”

Şehitler sayesinde böylesine güzel bir vatana sahip olduklarını belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Gençlerimizi çok önemsiyoruz. Gençlere yatırım geleceğe yatırımdır. Eğitim, kültür, sanat ve spor Alana yaptığımız yatırımlarla gençlerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına projemizin ilk Çanakkale ziyaretinde oradaydı ve gençlerimizle bir toplantıya gelerek onları tebrik etti. Bu yıl projemize devam ederek 180 bin gencimizi Çanakkale’ye götürüyoruz. Öğrencilerimizin bu ziyaretlerde eğitimden uzak kalmaması için sabah saat 06:00’da özel uçakla Çanakkale’ye götürerek şehit dedelerini ziyaret ettiriyoruz. Bu ziyaret sırasında bazı öğrencilerimiz ilk kez uçağa binme ve vapura binme fırsatı buluyor. Ziyaret sırasında 3 öğün yemeklerini karşılıyor ve geldikleri uçakla Gaziantep’e geri götürüyoruz. Böylece öğrencilerimiz eğitimlerinden geri kalmıyorlar, destansı emeğin verildiği Çanakkale’nin emeğini de görmüş oluyorlar. 2015 yılında başlattığımız proje oluşumunda 150 bin genci ecdadı ile buluşturduk. Projemiz devam ediyor ve bu yıl sonuna kadar 180 bin 17 gencimizi ecdadımızla buluşturmuş olacağız” dedi.

cayiralanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu