Haber

8 yaşındaki Elif’in katili kadın terörist

DİYARBAKIR’ın Bismil ilçesinde 2015 yılında polis aracına atılan roketin evlerine isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden 8 yaşındaki Elif Şimşek’in katilinin RB isimli kadın terörist olduğu ortaya çıktı. PKK’ya yönelik 20 Ocak’ta düzenlenen operasyonda gözaltına alınan ve tutuklanan 10 zanlıdan.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Teşvik Şube ekiplerinin terör örgütü PKK’nın eylem ve faaliyetlerini deşifre etmek ve örgüt mensuplarını yakalamak amacıyla 20 Ocak’ta operasyon düzenlendi. Bu kapsamda 6 Nisan 2016’da ilçede görev yapan ve izinli olduğu gün ekmek almaya gittiği sırada ateş açan Jandarma Uzman Çavuş Muhammed Said Çelik’in şehit edilmesi ve beraberindeki Elif Şimşek’in vurulması olay oldu. ailesi, 27 Eylül 2015’te Dumlupınar Mahallesi’ndeki evinde teröristler tarafından öldürüldü. Roket çarpması sonucu ölümüyle ilgili 12 şüpheli gözaltına alındı. 2014 ve 2017 yıllarında PKK’ya yardım eden, terör örgütü adına şantajla para alan ve örgüt adına zimmete para geçiren 12 zanlının adreslerinde tabanca, 14 fişek, çok sayıda müsadere kararı bulunan örgütsel defter ve belgeler ile dijital cihazlar ele geçirildi. vatandaşı kaçırdı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan 10’u çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı; Her iki zanlı da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yakalanıp tutuklanan zanlılardan RB isimli kadının Elif Şimşek’in ölümüne neden olan roketi atan terörist olduğu belirtildi. RB’nin PKK’nın sözde gençlik örgütü YDG-H ve sözde şehir örgütü YPS’ye katıldığı belirlendi. Lice ilçesi ve Bismil ilçesine bağlı Savur kırsalında silah ve bomba eğitimi aldığı öğrenilen RB’nin, Bismil’de kapı kapı dolaşarak terör örgütü PKK’nın propagandasını yaptığı ve katılımını sağlamak için çalıştığı da belirtildi. 27 Eylül 2015’te ‘Pukurbarikat’ olayları sırasında PKK’lı teröristlerin kurduğu barikatlara müdahale etmek için bölgeye giden zırhlı polis araçları saldırıya uğradı. 3 katlı binanın 2’nci katında oturan 3’üncü sınıf öğrencisi Şimşek ailesinin konutuna atılan roket atılırken, odasında ders çalışmakta olan Elif Şimşek hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı.

Şimşek ailesi, kızları Elif’i katleden teröristlerin yakalandığını polis ekiplerinden öğrendi. Anne Bedia Şimşek, polise gözyaşları içinde teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu