Haber

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok: Ankara hak ettiği hizmetleri alacak

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, “Tüm Ankara’nın hizmetkarı olacağız. Ankara hak ettiği ve hak ettiği hizmetleri alacaktır.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediyesi adayının Turgut Altınok olduğunu açıkladı. Altınok, adaylığının açıklanmasının ardından AK Parti Ankara İl Başkanlığı binası önünde toplanan vatandaşlara seslendi. Ankara’nın hak ettiği yerde olmadığını belirten Altınok, “Ankara’da anketler yapılıyor, Altınok’a oy vereceğini söyleyen tüm Ankaralılara teşekkür ediyorum. Çünkü biz tüm Ankara’nın hizmetkarı olacağız. Ankara yapacak” dedi. Hak ettiği hizmetleri alsın. Ankara milli mücadelemizin başkenti Türkiye Cumhuriyeti’dir.” Devletimizin başkenti Ankara hak ettiği yerde olsun ya da olmasın. Hak ettiği yerde olsa da olmasa da birçok eserle, birçok hizmetle Ankara’yı dünya başkenti haline getireceğiz. Asla ayrımcılık yapmayacağız. Herkesin hizmetkarı olacağız. Bütün şehir hangi partiye oy verirse versin, vatandaşlarımız “Oyun iradesine saygı duyacağız. Falanca partinin belediye başkanı diye hiçbir ayrım yapmayacağız. Ankara’nın tamamını nakışlı dokuyacağız” Dikiş, dantel gibi iş ve hizmetler var” dedi.

“Herkese ve herkese dokunacağız”

Altınok, Keçiören’de yaptığı çalışmalara değinerek, “Elbette bu çalışmaları ve hizmetleri yakın zamanda duyuracağız. Yani 2. yüzyıldaki başkentimizi, Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladık. Atatürk’ün dediği gibi: ‘Ülkelerin evrimi şehirlerin medeniyetinden geçer’, dolayısıyla bu kadim şehri birçok eserle, birçok hizmetle donatacağız.” . Ankara, akla hayale gelmeyecek pek çok hizmete kavuşacak. Ama bunların hepsini gerçekleştireceğiz. Verdiğimiz her sözü yerine getireceğiz, söz veren ve tutmayanlardan değil. Bildiğiniz gibi Keçiören Ankara’nın en fazla gecekonduya sahip ilçesiydi. Bir gecekondu şehrinden pek çok hoş şeyin merkezi haline gelen bir şehir haline geldi. Biz çözdük. Ankara’mızın akciğeri oldu. Turizm merkezi oldu. Pek çok iş, pek çok hizmet yaptık. Bunları küçük bir bütçeyle yaptık. Keçiören Ankara nüfusunun altıda biri ama bizim bütçemiz Büyükşehir Belediyesi bütçesinin kırk beşte biri. Bu bütçeyle Büyükşehir Belediyesinden daha fazla iş ve hizmet yaptık. 45 Yukarıdaki bütçeyle Ankara’ya ne kadar hizmet ve çalışma yapacağımızı düşünün. Herkese ve toplumun her kesimine dokunacağız. Sosyal belediyeciliğimiz olacak. İnşallah yakın zamanda burayı 21. yüzyılın süper dünya başkenti yapacak projelerimizi basın ve medyayla, kamuoyuyla paylaşacağız” dedi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu