Haber

İstanbul Valiliği Beykoz’a okul inşaatı için protokol imzaladı

İstanbul Valiliği’nin “Aziz İstanbul’a 1000 İyilik” projesi kapsamında Beykoz’da ilkokul, ortaokul ve anaokulu inşa edilecek.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, kapsamında yapılacak okul için İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Düzgit Vapur Hizmetleri Ticaret AŞ, Düzkoç Turizm İthalat ve İhracat AŞ, Gemtac Gemi Tali-Acenteliği ve Bot Hizmetleri AŞ ve DFS Gümrüksüz İstanbul’da eğitim alanında çalışan 1000 hayırseverin desteğiyle düzenlenen projenin kapsamında; Satış Mağaza Yönetimi A.Ş. arasında protokol imzalandı.

Vali Davut Gül’ün yanı sıra İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Beykoz Kaymakamı Faik Oktay Sözer, İl Milli Eğitim Müdürü Doç. İstanbul Valiliği’nde düzenlenen imza törenine katılan Prof. Dr.Murat Mücahit Yentür, Gemtac Gemi Tali-Acenteliği ve Bot Hizmetleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Recep Düzgit ve ailesi katıldı.

Protokolle Beykoz Anadolu Kavağı Mahallesi’ndeki Mesadet Taylan İlkokulu ve Ortaokulu yıkılarak yerine toplam 8 derslikli ilkokul, ortaokul ve 2 derslikli anaokulu binası ve eklentileri yapılacak.

Yapılacak okulun adı “Salim Düzgit İlk ve Ortaokulu” olacak.

“Okullarımızda sizin gibi değerli nesiller yetişecek.”

Protokol töreninde konuşan Vali Gül, hayırseverlere teşekkür ederek, “Allah sayılarınızı artırsın. İnşallah sizin gibi değerli nesiller okullarımızda yetişir. Protokolümüzün hayırlı olmasını diliyorum.” söz konusu.

İçişleri Bakan Yardımcısı Turan, “Bugün çok değerli bir tören için bir aradayız. Sayın Valimizin öncülüğünde ‘Aziz İstanbul’a 1000 İyilik Hali’ projesi kapsamında kıymetli bir ana eşlik ediyoruz. Ailemizin desteğinden dolayı onur duyuyoruz. Zengin olmak sadece maddi bir fırsat değil, paylaşmaktır.” “Geçecek. Protokolümüzün İstanbul’umuza hayırlı olmasını diliyorum.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu