Haber

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Malatya’da oy kullandı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için oyunu Malatya’da kullandı.

Abdulkadir Eriş İlkokulu 1286 numaralı sandıkta oy kullanan Ağbaba, gazetecilere seçimlerin hem Malatya hem de Türkiye için hayırlı olmasını diledi.

Deprem bölgesinde zor günler geçirdiklerini anlatan Ağbaba, 6 Şubat’tan bu yana Malatya’da sahada olduğunu söyledi.

Seçimlerde hem Malatya’nın hem de kendilerinin haklarını almaları temennisinde bulunan Ağbaba, “Burada milletvekili sayımızın yüksek olması ile Malatya’nın güçlü bir şekilde ayağa kalkmasını sağlayacağımızı düşünüyorum. Bundan sonra görevimiz şimdi başlıyor. Malatya’nın yeniden ayağa kalkması için bu sorunların yeniden ele alınması gerekiyor.İnşallah Malatya halkı buna yetki verir ki çözülebilsin ve biz de bu yetkiyle Malatya’nın bir an önce ayağa kalkması için üzerimize düşeni yapacağız. zaman.” söz konusu.

Seçim öncesi devletin tüm imkanlarının iktidar tarafından kullanıldığını savunan Ağbaba, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin gördüğü gibi medyada büyük bir ayrımcılık vardı ve devletin bütün imkanlarının kullanıldığını gördük. Baktık ki bakanlar koli dağıtıyor, Cumhurbaşkanı devletin uçağıyla kampanya yürütüyor, ne yazık ki devlet bürokratları kampanya yürütüyor. Kemal Kılıçdaroğlu yönetiminde. cumhurbaşkanlığı bunların hepsi tarihe karışacak.Yani bürokratlar, kaymakamlar,AFAD,Kızılay görevini yapacak, kimse 30 gazeteci karşısına çıkıp 30 kanaldan canlı yayın yapmayacak.Türkiye’ye demokrasi gelecek. Tekrardan barış ve kardeşlik içinde bir seçim diliyorum.Umarım hilenin olmadığı bir günde hep birlikte yaşarız.Milletin iradesi sandıkta tecelli etmiştir ve herkes bu sonuca saygı duymaktadır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu