Haber

Diyarbakır’da Sokak Hayvanları İçin Mama Fabrikası Kurulacak

Diyarbakır Sokak Hayvanlarını Savunma ve Yaşatma Derneği Lideri Yılmaz Acu, sokak hayvanları, kedi ve köpeklere mama yardımında bulunmak için harekete geçti.

Dernek Başkanı Yılmaz Acu, gıda fabrikası komitesi için gerekli malzemeleri hayırsever bir iş adamından temin edeceğini belirtti. Yer sağlamak için Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ali İhsan Su ile görüşen Acu, yer talebinin en kısa sürede karşılanacağı yönünde yanıt aldığını söyledi.

Acu, “Yıllardır sokak hayvanları için çalışıyorum. Bazı restoran ve hastanelerin, bazı hastanelerin arta kalan mamaları ve bazı hayırseverlerden gelen gıda takviyeleriyle 8 yıldır sokak hayvanlarına bakım yapıyorum. Ancak bu yardımlar boşa gidiyor. Yetersiz. Ben de Diyarbakır’da sokak hayvanları için yem fabrikası kurdum.” “6 aydır bu proje üzerinde çalışıyorum. Yer oluştuğunda fabrikaya makineler iş adamı Selçuk Altıntaş tarafından gönderilecek. Bu konuda da desteğinden dolayı Altıntaş’a da teşekkür ediyorum” dedi.

Yer sağlanması yönündeki talebini Vali Su’ya ilettiğini belirten Acu, “Bana yardımcı olabileceklerini söyledi. Durumu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi’ye anlattı ve bu konuda bana yardımcı olma talimatını verdi. Saygılarımızla, kuracağımız sokak hayvanı yem fabrikasına yer sağlamak. Destek veren herkese çok teşekkür ediyorum.” “Teşekkür ederim” dedi. – DİYARBAKIR

habersandikli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu