Haber

Erzincan’da 185 kaçak göçmen ve 6 örgütçü yakalandı

Erzincan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, bir aylık kontrol ve operasyonlar sonucunda 185, 185 kaçak göçmen ve 6 organizatörü yakaladı. Yakalanan kaçak göçmenlerden 10’u serbest bırakılırken, 175’i de sınır dışı edildi.

Erzincan İl Jandarma Komutanlığı tarafından Temmuz 2023’te sorumluluk alanında yapılan arama ve yol denetimleri sonucunda, adı geçen makamlardan alınan arama izinlerine istinaden; 59 gram kokarca, 3 kök kokarca bitki, 5 gram kokarca tohum, 66 kök kenevir bitkisi, 1 gram kenevir tohumu, 6 bin 500 gram sarma açık tütün, 8 bin boş tüp, 2 bin 700 dolu tüp, 1 sigara sarma makinesi ele geçirildi zanlılar tutuklandı.

İl Jandarma Komutanlığı, Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ve Çatışma Şube Müdürlüğü, 5 kaçak tespit ve 4 göçmen kaçakçılığı olayına müdahale etti ve bu olaylarda toplam 185 düzensiz göçmen ve 6 organizatör yakalandı. Organizatörler, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Gözaltına alınan kaçak göçmenlerden 10’u serbest bırakılırken, 175’i de sınır dışı edildi.

Suç Soruşturma Tim Komutanlığı (JASAT) tarafından 14 faili meçhul olaya müdahale edilirken, 11 olaya açıklık getirildi.

Ayrıca Erzincan’da 206 kişi tutuklanırken, diğer suç ve kabahatler nedeniyle 369 sanık hakkında idari işlem yapılarak malzemeye el konuldu. – ERZİNCAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu