Haber

Eskişehir’de 9 hırsızlık gerçekleştirdiği belirlenen 2 şüpheli jandarmanın elinden kaçamadı.

Eskişehir’de 9 hırsızlık gerçekleştirdiği belirlenen 2 şüpheli jandarmanın elinden kaçamadı.

Jandarma, değeri yaklaşık 100 bin TL olan çok sayıda ev eşyasına el koydu

ESKİŞEHİR – Eskişehir’de jandarma ekiplerinin yürüttüğü çalışma kapsamında yaklaşık 100 bin TL değerindeki konut eşyasının çalındığı 9 hırsızlık olayı gerçekleştirdiği belirlenen 2 şüpheli tutuklanırken, çalınan malzemelerin büyük bir kısmı ele geçirilerek teslim edildi. sahiplerine.

Edinilen bilgiye göre, Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı JASAT (Jandarma Suç Araştırma Timleri) Dedektif Ekipleri ve Tepebaşı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, 28 Ocak 2024 tarihinde Tepebaşı Mahallesi’nde meydana gelen ve içinde market bulunan çeşitli konut eşyalarının da bulunduğu 9 hırsızlık olayıyla ilgili çalışma yaptı. değeri yaklaşık 100 bin TL çalındı. başladı. Yapılan çalışma sonucunda olayları gerçekleştirdikleri belirlenen iki şüpheli ile olaylarda kullanılan aracın plakası tespit edildi. Adı geçen şüphelilerin, 6 Şubat 2024’te Tepebaşı İlçesi Aşağı Söğütönü Mahallesi’nde 4, Bilecik’in Söğüt İlçesi’nde ise 5 hırsızlık olayı gerçekleştirdikleri öğrenildi.

Olayın faillerinin yakalanması ve çalınan malzemelere el konulması amacıyla, şüphelilerin şehir merkezindeki evleri ve müştemilatları ile olaylarda kullanılan araçta, Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı koordinasyonunda, Eskişehir’in desteğiyle arama yapıldı. İl Emniyet Müdürlüğü ve Bilecik İl Jandarma Komutanlığı ekipleri. Yapılan arama sonucunda şüpheliler yakalanarak gözaltına alınırken, olaylarda çalınan malzemelerin büyük bir kısmı 5 ruhsatsız tabanca, 1 kurusıkı tabanca, 3 pompalı tüfek, 21 fişek, 4 bıçak, 2 gram bitkisel esrar ve malzemelerin çoğu ele geçirildi. ele geçirilip sahiplerine teslim edildi. Aramada ayrıca 1 motosiklet, 1 oto yıkama makinesi, 1 bilgisayar monitörü, 1 çapa motoru, 1 kamp çadırı, 3 elektrikli semaver, 4 matkap, 2 jel akü, 7 taşlama makinesi, 1 motorlu testere, 4 kamera, 2 otomobil ele geçirildi. Lastikler, tarım, inşaat ve hırdavat malzemeleri ile çeşitli ev eşyaları çalıntı sayılarak koruma altına alındı.

Tepebaşı İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemlerin tamamlanmasının ardından adli makamlara sevk edilen 2 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu