Haber

Fatih Belediyesi Ayak Tenisi Turnuvası 3. Kez Gerçekleştirildi

Fatih Belediyesi’nin bu yıl üçüncüsü düzenlediği ayak tenisi futboluna 200’ün üzerinde sporcu katıldı.

Fatih Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ayak tenisi turnuvası düzenlendi. Mimar Sinan Stadyumu’nda düzenlenen turnuvada genç, yıldız, genç ve büyükler olmak üzere 4 farklı kategoride 70 farklı takımdan 200’ü aşkın sporcu mücadele etti. Belediye Başkanı M. Ergün Turan da turnuvanın ardından gençlerle ayak tenisi oynadı.

“Ayak tenisi ilgi çekici bir spor, birçok genç küçük bir alanda yapabiliyor”

Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, yaptığı açıklamada, “Fatih’te onbinlerce gencimiz var. Bir ilçede spor faaliyetleri geliştikçe gençlerin kötü alışkanlıklara yönelme eğilimleri azalıyor. Gençlerimizin bu sporu yapmalarını istiyoruz. Yaptığımız tüm aktivitelerde spora olan ilgiyi artırıyoruz. Ayak tenisi küçük bir alanda ilgi çeken bir spordur. “Birçok genç spor yapabiliyor. 3. Ayak Tenisi Futbol Turnuvasını düzenliyoruz. Yarışmacı gençlerimize başarılar diliyorum. Ödül kazanan gençlerimizi yarın ödüllendireceğiz” dedi.

Turnuvaya katılan sporculardan Burhan Çağar, “Tüm yaş kategorilerinde oynuyoruz. Şampiyonluk için oynuyoruz. Şu anda çeyrek finaldeyiz. Kazanırsak yarı finaldeyiz. Hedef her zaman şampiyonluktur.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu