Haber

Kılıçdaroğlu, CHP’nin 100. yıl etkinlikleri çerçevesinde Anıtkabir’i ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 100. yıl etkinlikleri çerçevesinde Anıtkabir’i ziyaret etti.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 100. yılı dolayısıyla partisi heyetiyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine gelen Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, mozoleye çelenk koydu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kılıçdaroğlu, parti heyetiyle birlikte Misak-ı Milli Kulesi’ne giderek Anıtkabir Özel Kitabı’nı imzaladı. Kılıçdaroğlu, Anıtkabir Özel Kitabı’nda şunları yazdı:

“Büyük Atatürk, sevgili genel liderim. İzmir’den kurtuluşun ilan edildiği ve vakıf ateşinin yakıldığı bu tarihi günde, 100. yılını kutladığımız Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugünkü temsilcileri olarak huzurlarınızdayız. Kurucu olarak huzurunuzdayız. Türkiye Cumhuriyeti’nin ve partimizin demokrasi, sosyal adalet ve laiklik ilkelerine olan sarsılmaz bağlılığınız bize ilham vermeye devam ediyor.Bu vizyonu geleceğe taşımanın ve daha eşit, adil ve kapsayıcı bir toplum yaratmanın bilinciyle milletimizin, huzur ve güven Cumhurbaşkanımızın refahı için mücadelemizi sürdürüyoruz, bugün iki büyük mirasınızdan biri olarak gördüğünüz Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 100. yılı Huzurlarınızda, kuruluş bildirisine imza atan Erzincan Milletvekili Sabit Sağıroğlu. Partimizin 23 Ekim 1923’te katıldığı ve İstanbul Milletvekili Dr. Refik Saydam, İzmir Milletvekili Celal Bayar, Erzurum Milletvekili Münir Hüsrev Göle, Tekirdağ Milletvekili Cemil Uybadın, Konya Milletvekili Kazım Hüsnü, İzmit Milletvekili Saffet Arıkan, Diyarbakır Milletvekili Zülfü Tiğral, parti genel sekreterimiz. Recep. Peker’i ve ikinci başkanımız İsmet İnönü’yü saygı ve rahmetle anıyorum. Kutsal anınız önünde saygıyla eğiliyor, silah arkadaşlarınızı, aziz şehitlerimizi ve hayatlarını kaybeden tüm Cumhuriyet Halk Partisi mensuplarını rahmetle anıyorum.

Kılıçdaroğlu daha sonra İsmet İnönü anıtına çelenk bırakarak burada da durdu. – ANKARA

kabatas-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu