Ekonomi

İsveçli H&M, bin 500 çalışanını işten çıkaracak

H&M’den yapılan açıklamada, şirketin maliyetleri azaltmak ve verimliliği daha da artırmak için eylülde global bir program başlattığı hatırlatıldı.

Söz konusu programın idari ve genel masraflarla ilgili olduğu belirtilen açıklamada, “Ayrıca program, iş gücünün yaklaşık bin 500 pozisyon azaltılmasını gerektiriyor.” denildi.

Açıklamada, yaklaşık 155 bin kişiyi istihdam eden şirketin kelam konusu programının, yılda 2 milyar İsveç kronu (190 milyon dolar) tasarruf sağlayacağı kaydedildi.

H&M Üst Yöneticisi (CEO) Helena Helmersson, mevzuya ait değerlendirmesinde, kelam konusu maliyet ve verimlilik programının H&M’i yeniden gözden geçirmeyi içerdiğini belirterek, “Çalışma arkadaşlarımızın bundan etkileneceği gerçeğini çok önemsiyoruz. Meslektaşlarımızın bir sonraki adımları için mümkün olan en iyi çözümü bulmalarını destekleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Avrupa’da tüketiciler artan enflasyonla gayret ederken, H&M’in, azalan talep nedeniyle bin 500 kişiyi işten çıkaracağını açıklayarak işten çıkarmalara başlayan birinci büyük Avrupalı ​​perakendeci olması dikkati çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu