Haber

İYİ Parti’nin ‘CHP İzmir’den ittifak istedi’ iddiasına yanıt

ÂLÂ Parti Teşkilatı Lideri Buğra Kavuncu, ‘ittifak’ sorularını yanıtlayarak, yerel seçimlere tek başlarına girmek için hazırlık yapmaları gerektiğini söyledi.

Partisinin İzmir İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Kavuncu, gazetecilere yaptığı açıklamada, genel seçimlerin çok istemelerine rağmen sonuçlanmadığını, parti olarak hedeflerinin altında oy aldıklarını söyledi.

Başarısız bir seçim olarak nitelendirmelerine rağmen oy sayısını 4,9 milyondan 5,2 milyona çıkardıklarını belirten Buğra Kavuncu, “Böylece 2018’de aldığımız oyu tekrarladık. Başarılı bir sonuç değil ama değerlidir Değeri de vardır Seçmenin YETER PARTİSİ’nin varlığını önemsediklerini, Türk siyasetinde var olması gerektiğini ancak yaptıklarını yeniden gözden geçirmek istediklerini söyledikleridir. şimdiye kadar biraz daha farklı bir yaklaşım benimsemek ve önümüzdeki dönemde kendilerini daha açık, daha güçlü ve daha koyu harflerle konuşacakları bir süreçte… Gerçeği inşa ediyoruz.” dedi.

İYİ Parti’nin yerel seçimlere ittifakla mı yoksa tek başına mı gireceği sorusuna Kavuncu, “31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerle ilgili tüm teşkilatlarımız çok yoğun bir adaylık konusunu konuşuyor ve tartışıyor. ciddi bir hazırlık süreci.Siyasi partiler iddialarda bulunuyorlar.Bizim iddiamız iktidar olmaktır. Bunun için yerel ve genel olarak her anlamda iddialarımızı ortaya koymamız ve hazırlıklar yapmamız gerekiyor. Sonuç ne olursa olsun, yapı ne olursa olsun 31 Mart 2024’te tüm parti teşkilatlarımız olarak tek başımıza girecekmiş gibi çok güçlü ve önemli bir durumda hazırlık yapmak durumundayız.”

‘BUNLARIN HEPSİ ROSSİBİLİTEDİR’

Buğra Kavuncu, “Bunların hepsi söylenti. Bu anlamda böyle bir görüşme ya da herhangi bir müzakere söz konusu değil. Şu anda üzerinde duracağımız tek konu var, o da İzmirlilerin yerelde yaşadığı sorunlar ve nasıl oluşturabiliriz?” keyifli olabilecekleri bir şehir hayatı mı? (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu