Haber

Kayseri Kocasinan ‘Dost Elini’ Uzattı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kocasinan Belediyesi Seyrani Mahallesi’ndeki Dost Eli ve Dost Mağazası hakkında basın mensuplarına bilgi veren Önder Ahmet Çolakbayrakdar, bunu ‘Dost El’ başlığıyla slayt gösterisi eşliğinde kamuoyuyla paylaştı. Sundukları hizmetlerle vatandaşların gönüllerine dokunduklarını belirten Lider Çolakbayrakdar, belediyecilik faaliyetleriyle ilgili olağanüstü yenilikçi hizmetleri hayata geçirdiklerinin altını çizerek, “Beklentiler doğrultusunda daha yaşanabilir bir Kayseri, daha keyifli bir Kocasinan için projeler üretiyoruz. vatandaşlarımızın. Rutin belediye hizmetlerinin yanı sıra ‘Sosyal Belediyecilik’ hizmetleriyle de gönüllere dokunuyoruz. ‘Dost Eli’ çatısı altında faaliyet gösteren Dost Market ve Dost Store ile Kocasinan’daki ihtiyaç sahiplerine market ve mağaza konforunda alışveriş imkanı sağlıyoruz. Sosyal market olarak hizmet veren Dost Mağaza’dan bugüne kadar 15 bin 935 aile yararlandı. Türkiye’de sosyal belediyecilik faaliyetlerini en iyi şekilde yürütüyoruz. Özellikle ‘Gönül Kazanı’ ile başlattığımız projeyi 65 yaş üstü yalnız ve engelli ailelerimize her gün sıcak yemek ulaştırıyoruz.

“Dost El” adını verdiğimiz sosyal yardım kartlarımızla yılın 12 ayı boyunca ihtiyaç sahibi tüm ailelerimize destek oluyoruz. Ailelerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için anlaşmalı marketten alışveriş yapabilecekleri sosyal yardım kartıyla şu ana kadar 68.746 adet kart dağıttık. Gluten duyarlılığı olarak bilinen çölyak hastası 209 aileye 5 bin 283 koli dağıttık. Glutensiz ürün paketiyle çölyak ailelerine destek oluyoruz. İlk olarak Kayseri’de başlattığımız ve diğer belediyelere örnek olan paketimizin ardından Türkiye’de yine bir ilk olan Glutensiz ‘Kayseri Mutfağı’ projemizle de yanlarındayız. Burada Kocasinan, başta mantı olmak üzere Kayseri’nin yöresel yemeklerini glutensiz yiyebileceğiniz Türkiye’deki tek yer. İhtiyaç sahibi asker ailelerine askeri yardımda bulunuyoruz. ‘Dost El’le Kocasinan’da el, gönül bırakmamaya çalışıyoruz. Kısacası Kocasinanlılarımıza her alanda hizmet vermenin huzurunu yaşıyoruz” dedi.

Sosyal belediyecilik çalışmalarıyla vatandaşların refah ve mutluluğuna katkı sağladıklarını belirten Önder Çolakbayrakdar, Türkiye’ye bir kez daha örnek olacak ‘Dost Kapısı’ ile sosyal odaklı hizmetler üretmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Sunumun ardından Önder Çolakbayrakdar, basın mensuplarına Dost Market’in işleyişi ve alışveriş hakkında bilgiler verdi.

Öte yandan Kocasinan Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde ‘Dost El’ şemsiyesi altında hizmet veren Dost Market ve Dost Mağazası’nda alışveriş yapanlar sosyal statülerine göre belirlenerek nüfus sayılarına ve ihtiyaçlarına göre sınıflandırılıyor. (ABC) ve ‘Dost El’ adı verilen bir kart verilir. Dost Eli kartı alan vatandaşlar, karta yüklenen para puan limiti kadar eser satın alabiliyor. Gıda ve giyim ürünlerinin satıldığı mağaza ve market, Kocasinan halkına alışveriş keyfi yaşatıyor.

kigi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu