Haber

Kocaeli Büyükşehir’den depremzede misafirler için 8 Mart etkinliği

Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Darıca Balyanoz Eğitim Tesisi’nde depremzedeler için çeşitli atölye çalışmaları düzenledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Darıca Balyanoz Eğitim Tesisi’nde ağırladığı depremzedeler için etkinlik düzenledi. Kayıplarına rağmen her zaman geleceği inşa etme gücüne sahip olan kadınları bu anlamlı günde unutmayan Büyükşehir, düzenlediği çalıştaylarla depremden etkilenen kadınların bu güçlü günleri bir nebze de olsa unutmasını sağladı. . Atölyelerde Kocaeli Bilim Merkezi eğitmenleri kadınlara teraryum ve doğal krem ​​yapımını öğretti.

TERRAYUM ATÖLYESİ

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından kapılarını depremzedelere açan Büyükşehir, düzenlediği etkinliklerle onlara her zaman yanlarında olduklarını hissettiriyor. Büyükşehir, bu kapsamda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Darıca Balyanoz Eğitim Tesisi’nde ağırladığı kadınlara özel bir çalıştay düzenledi. Öncelikle teraryum atölyesine katılan hanımlar bitkilerin eşsiz dünyaları ile tanıştırıldı. Gerekli tüm malzemelerin bulunduğu atölye etkinliğinde bayanlar kendi teraryumlarını yaptılar. Depremzedelerin memnuniyeti görülmeye değerdi.

DOĞAL KREM YAPTILAR

Teraryum atölyesinin ardından doğal kremler üretmeye başlayan kadınlar, malzemelerin nasıl kullanılacağını eğitmenlerden dikkatle dinledi. Krema yapım aşamalarını öğrenen hanımlar büyük bir heyecanla doğal kremler yapmaya başladılar. Günün sonunda eğitmenlerin tek tek ilgilendikleri kadınların kendi doğal kremleri oldu. Üreten ve her şeye rağmen ayakta kalan kadınlar, düzenledikleri etkinlik için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne de teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-yigilca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu