Haber

MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu’ndan taraftarlara çağrı: Bize güvenmeniz gerekiyor

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet İbanoğlu, Denizli’de hakem ve gözlemcilerin 2023-2024 sezonu açılışına katıldı.

Türkiye Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Denizli Şubesi tarafından Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan İbanoğlu, yeni dönemin futbol camiasına ve hakemlere hayırlı olmasını diledi.

“Görevimizin ağırlığı çok büyük”

Misyonumuzun ismi güzel ama yükü çok ağır. İnsanların umutlu olduğu bir alan. Türkiye’de 10 bine yakın hakem var. Biz bu hakemlerin adaleti dağıtmasını, adil bir şekilde görev dağılımını yapmasını, maçlardaki başarılarını organize etmesini, onlara destek olmasını, antrenmanlarını organize etmesini sağlayan bir konseyin başkanıyız.

“Güvenilmeye ihtiyacımız var”

Hakemlerin adil ve inançlı olması gerektiğini belirten İbanoğlu, hakem adaylarına seslenerek şunları söyledi:

Yorgun da olsa haftanın 7 günü çalışmak zorunda olduğumuz bir alandayız. Çünkü düdüğü ya da bayrağı tuttuğunuzda orada adaleti dağıtacak olan sizlersiniz. Adil ve gerçek kararlar almamız gerekiyor, bize inanılması gerekiyor. Bu yüzden size büyük bir iş düşüyor. Bunun temelinde sabır ve inançla çalışmak yatmaktadır. Bu sorumluluk ve yetkilerimizi gelecek nesillerdeki kardeşlerimizin hizmetinde kullanacağız.

“Avrupa’dan mükemmel durumda geliyorlar”

Türkiye liginin zorluğuna değinen İbanoğlu, şunları söyledi: “Arkadaşlarımız UEFA’da çok güzel maçlara gidiyor, Avrupa maçlarına gidiyorlar. Avrupa’dan temiz geliyorlar ama Türkiye’de şartların çok zor olduğunu biliyorum. Bu şartlarda herkesin kazanmak istediği bir ortamda, siz de varsınız. Adil bir oyun yapmak için. Bu nedenle hem zihinsel hem de fiziksel olarak her zaman hazır olmalıyız.”sözlerini kullandı.

silopiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu