Yaşam

Narlıdere’de Şarkılar Farkındalık İçin Söylendi

Türk Sanat Müziğinin en hoş yapıtları, Anadolu’nun gönüllerde yer eden türküleri Narlıdere’de yankılandı. Narlıdere Belediyesi’nin mesken sahipliğinde, Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) İzmir Şubesi ve Turgay Kızıltuğ Müzik Akademisi’nin işbirliğiyle düzenlenen Solistler Geçidi Özel Konseri, sanatseverlere unutulmaz anlar yaşattı

Narlıdere Belediyesi’nin mesken sahipliğinde, Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) İzmir Şubesi ve Turgay Kızıltuğ Müzik Akademisi’nin işbirliğiyle Narlıdere Belediyesi AKM’de düzenlenen Solistler Geçidi Özel Konseri, sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Köy-Koop İzmir Birliği Lideri Neptün Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi Manisiz İzmir Komitesi Lideri ve Narlıdere Belediyesi Meclis Üyesi Dolunay Bayer, TSD İzmir Şube Lideri İlknur Peder de sanatın uygunlaştırıcı gücünü hissettiren konseri takip edenler ortasındaydı. Şefliğini Turgay Kızıltuğ’un, koordinatörlüğünü Fatih Gürsoy Tekin’in üstlendiği konserin sunumunu ise Coşkun Saygılı yaptı. Türk Sanat Müziği yapıtlarının, Anadolu’nun en hoş türkülerinin seslendirildiği konser takip edenlere müzik ziyafeti sunarken, manisiz hayat konusunda da farkındalık bildirisi verildi.

SANAT ŞİFA VERİYOR

Konserde kısa bir konuşma yapan Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) İzmir Şube Lideri İlknur Peder, konsere gelenlere teşekkür ederek, “2019 yılından bu yana arkadaşlarımızla birlikte bu güzel çalışmalara imza atıyoruz. Yaptığımız zahmete değdiğini görmek bizleri oldukça mutlu ediyor. Sanatın çok kıymetli olduğuna ve bizlere şifa verdiğine inanıyorum. Müziğin ve sanatın her dalının hayatımızda olduğu etkinliklerimize devam edeceğiz” diye konuştu.

Kulakların pasını silen konser, Türk Müziği Korosu ismine Şef Kızıltuğ’a çiçek takdimi ile sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu