Haber

Pistte Son Ayak Nefes Kesti

Ülkü Motorsporları Kulübü tarafından ICRYPEX sponsorluğunda düzenlenen AVIS 2022 Türkiye Pist Şampiyonası beşinci ve son yarışları 26-27 Kasım tarihlerinde İzmir İdeal Park’ta gerçekleştirildi. Üstün kümede 16 ve maxi kümede da 7 olmak üzere toplam 23 arabanın piste çıktığı tertipte bilhassa üstün küme her iki yarışında da büyük çekişme yaşandı.

Maxi küme her iki yarışında ise birinci 3 sıra değişmedi. Bitci Racing kadrosundan Turgut Konukoğlu hafta sonunu ikili zafer ile noktalarken, birebir kadrodan Barkın Pınar ikinci ve Zekai İtina de üçüncü sırada yer aldılar. Bu dönem koşulan 10 yarışın 8’ini kazanan Konukoğlu, bu sonuçlarla AVIS 2022 Türkiye Pist Maxi Küme Şampiyonluğu’nu kazanmış oldu.

Cumartesi günü koşulan muhteşem küme birinci yarışı Liqui Moly H2K Racing Team’den Andrea Furci Pazar günü koşulan ikinci yarışı ise Dava Motorsport’tan Ümit İdeal birincilikleri paylaşan isimler oldular. Fakat yarış sonrası yapılan itirazlar sonucu sonuçlar resmiyet kazanmadı ve teknik ve sportif heyetin yapacağı incelemelerin akabinde daha sonra açıklanmasına karar verildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu