Ekonomi

Ripple, ara karardan önce SEC’in savunmasına yanıt verdi

Investing.com – dalgalanma Şirket ile SEC arasındaki dava süreci, şirket ve düzenleyicinin karşılıklı argüman ve savunmalar sunmasıyla devam eder. Bu da dava için beklenen ara kararı geciktirmektedir.

Ripple, nihayet adil bildirim savunmasına yanıt olarak SEC’in Mahkemeye sunduğu cevap yazısını gördü. Dava sürecindeki son gelişmede Ripple, SEC’in şirketin iddialarına karşı yazdığı mektuba yanıt verdi.

SEC bir adım geri giderek, adil bildirim savunmasına yanıt olarak Ripple’ın Commonwealth Equity Service ile açtığı davaya atıfta bulundu ve düzenleyici, Ripple’ın adil bildirim savunmasına itiraz etti.

Bu bildirime yanıt olarak Ripple, Commonwealth davasının kendi davalarından tamamen farklı olduğunu savundu. Ripple ayrıca ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesinin kripto endüstrisinde kafa karışıklığına neden olan çeşitli eylemlerde bulunduğuna dair kanıtlar olduğunu iddia etti.

dalgalanma , mahkemenin daha önce SEC’in bu tıbbi davalara atıfta bulunmasını reddettiğini kısaca hatırlattı. Bununla bağlantılı olarak, daha önce YSK tarafından kazanılan hiçbir davanın ara kararı etkileyecek herhangi bir delile sahip olmadığı gösterilmiştir.

Ripple, SEC’in mektubuna verdiği yanıtta adil bildirim savunmasını desteklemeye devam etti. Ripple, süreç boyunca adil bir tebligat almadığını vurgularken, benzer bir dava olarak öne sürdüğü Bittner – ABD davasında da hakimlerin sanık lehine vazgeçmesini göstermeye devam etti. kurallar net değildi.

Ripple – SEC davasında orta karar ne zaman verilecek?

Ripple yanlısı avukat John Deaton’a göre, davada her an bir orta yol bulunabilir. Deaton yaptığı son açıklamada, en geç 6 Mayıs’ta veya öncesinde bir ara karar verilebileceğine inanıyor.

SEC’in ortasında Ripple ile olan davanın sonucu da bir bütün olarak kripto para piyasası için değerli görülüyor. Bu davanın sonucuna göre kripto para piyasalarına ilişkin bazı belirsizliklerin ortadan kaldırılmasıyla regülasyon konusunda değerli bir adım atılabileceği düşünülüyor.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu