Haber

Şehit Bektaş’ın naaşı Kahramanmaraş’ta toprağa verildi

VAN’ın Başkale ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlaması sonucu şehit olan Sözleşmeli Er Samet Bektaş (22), memleketindeki son yolculuğuna uğurlandı. Kahramanmaraş.

Van’da düzenlenen törenin ardından askeri uçakla Kahramanmaraş’a gönderilen şehit Sözleşmeli Er Samet Bektaş’ın cenazesi, ailesi ve protokol tarafından karşılandı. Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı askerler tarafından uçaktan indirilip cenaze taşıma aracına konulurken, baba Cuma Ali Bektaş gözyaşlarını tutamadı.

Göksun’a getirilen şehidin naaşı önce babasının evine götürüldü. Kılınan dua ve istiğfarların ardından naaşı tören için Mescid-i Haram’a getirildi. Buradaki tören; Şehidin ailesi, Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, milletvekilleri, 2’nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, askeri ve sivil yetkililer ile çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze namazının ardından bir süre askerler tarafından omuzlarında taşınan şehit Bektaş’ın naaşı, götürüldüğü Huğtaş İlçesi mezarlığında defnedildi.

YATAĞINA TÜRK BAYRAĞI AÇILDI

Öte yandan bekar olan ve 2 yıl önce Türk Silahlı Kuvvetleri’ne katılan Samet Bektaş’ın şehadet haberi görev yaptığı taburdaki yoldaşlarını da üzdü. Van 6’ncı Hudut Tugayı 3’üncü Hudut Tabur Komutanlığı’nda Bektaş’ın yatağına Türk bayrağı bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu