Haber

Tıp Literatürüne Giren Profesör, Hasta Yakınlarından Dövüldü

prof. Dr. Murat Biçer, evine giderken hasta yakınlarının saldırısına uğradı. Silahın kabzasıyla vurulan Prof. Dr. Biçer tedavi altına alınırken 2 zanlı gözaltına alındı. prof. Dr. Biçer, 2020 yılında aort damar cerrahisi ile dünya tıp literatürüne girmiştir.

Olay, 2 Mayıs’ta Bursa’nın Nilüfer İlçesi’ne bağlı Görükle Mahallesi’nde meydana geldi. Bursa Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. .

prof. Biçer, önceki gün hastaneden çıkıp Görükle Mahallesi’ndeki evine giderken kendisini tehdit eden hastaların yakınları tarafından tabanca dipçiğiyle dövüldü. Saldırganlar kaçarken, ihbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. prof. Dr. Biçer, Uludağ Üniversitesi Hastanesi Nöroşirürji Kliniği’ne kaldırıldı. prof. Dr. Biçer, tedavisinin ardından bir gün sonra taburcu edildi.

Saldırganlar yakalandı

Olayla ilgili çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, kardeş oldukları öğrenilen 2 zanlıyı yakalayarak gözaltına aldı.

Dünya tıp literatürüne girdi

Murat Biçer ise genişliği normalin 5 katına ulaşan aort damarına yaptığı çıkan aort anevrizması ameliyatı ile 2020 yılında dünya TIP literatürüne girdi. prof. Dr. Biçer’in ameliyatı dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Detayları ‘Brazilian Journal of Cardiovascular Surgery’de yer alan operasyon sonrası literatürde bu kadar büyüklüğe ulaşan çıkan aort anevrizması olmadığı için operasyon dünyada bildirilen en geniş çıkan aort anevrizması olma özelliğini taşıyor. tıp literatürü.

hanonuajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu