Haber

Elon Musk, ABD Temsilciler Meclisi başkan adayı McCarty’ye desteğini açıkladı

ABD multimilyarderi Elon MiskTwitter’da yaptığı paylaşımda, Temsilciler Meclisi BaşkanlığıAçıkça kendi tarafını koyarak “Kevin McCarthy Sözcü Olmalı”o yazdı.

Musk ayrıca gün içinde bir anket düzenleyerek siyasi konulara girip girmemesi gerektiğini takipçilerinin değerlendirmesine açtı.

Saatler içinde 595 binden fazla katılımcının katıldığı ankette, katılımcıların yüzde 57,2’si siyaset yapmak için Twitter’ın sahibine oy verdi. “Elon Musk kendi ayağına kurşun sıkmalı”Yüzde 42.8 ifadesinin bulunduğu kutuyu işaretlerken “Elon Musk siyasetin dışında kalmalı”tercih edilen seçenek.

Musk ayrıca, yaklaşık bir saat önce, “Kendimi iki ayağımdan da vurduğum için artık siyasi yorum yapmayacağım”ifadesini içeren 8 Nisan 2013 tarihli tweetini paylaşarak, “Bazı alışkanlıklardan vazgeçmek zordur. Belki de kurşun geçirmez ayakkabılar almalıyım”düşürüldü.

Siyasi tarafını önceden belirlemişti.

Elon Musk, Kasım ayında Florida Valisi Ron DeSantisCumhuriyetçi Parti’den aday olursa takviye verip vermeyeceği merak ediliyor. “Evet”cevap vermişti.

ABD’de 8 Kasım’da yapılacak ara seçimlere bir gün kala Musk, seçmenleri Cumhuriyetçilere oy vermeye çağırdı.

Twitter CEO’sunun Ağustos 2022’de McCarty’nin Wyoming’de düzenlediği bir bağış toplama etkinliğine katıldığı ve Cumhuriyetçi çoğunluk lideriyle sohbet ettiği biliniyor.

Kasım ayında McCarty, Beyaz Saray’ı siyasi görüşleri nedeniyle Elon Musk’ı hedef almakla suçladı. “Hükümet ifade özgürlüğü isteyen birinin peşine mi düşüyor?”terimini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu