Yaşam

Tüm ebeveynlere ebeveynlik yolculuklarında rehberlik edecek bir kitap.

Her ebeveynin amacı hayatın tüm zorluklarıyla baş edebilen, hayatın iniş çıkışlarıyla yüzleşebilen bağımsız bir birey yetiştirmektir. Düşünmekten vazgeçmeyen, dış etkilere karşı dirençli, dirençli, girişken, esnek, huzurlu, istikrarlı, huzurlu ve halinden memnun bir birey…

Başka bir deyişle, kendine güvenen bir insan…

Çoğu ebeveyn bu hedefe ulaşmak ister, ancak ebeveyn olmak kişiyi her zaman gerekli bilgi ve beceriyle donatmaz. Bu nedenle çocuğun bir yetişkine dönüşme sürecine eşlik eder.

Ebeveynlerin ellerinde bir yol haritası olması gerekir. İşte Erzen Pakel Onur’un kaleminden Altın Anahtar: Özgüven, çocuk gelişimine farklı açılardan yaklaşarak, çocuğun büyümesi ve gelişmesiyle birlikte kimlik ve özsaygı oluşturma çabasını ele alır; Ayrıca çocukları kendi kendine yeten, kendine güvenen, neyi ne için yaptığını bilen ve sağlam bir yol haritası ile yola çıkmış yetişkinler olarak yetiştirmeyi amaçlar.

Sayfa: 168

prof. Dr. Acar Baltaş Altın Anahtar: Güven   kitap  hakkında diyor ki:

“Benlik algısının oluşmasındaki destekleyici ortam ve bunun özgüven üzerindeki etkisi çok büyük. Özellikle yaşamın ilk yıllarında destekleyici bir ortam olmadan büyüyenlerin ilerleyen yıllarda bunu telafi etmesi kolay olmuyor. Çocukluk, insanlara hayatları boyunca gökyüzü gibi eşlik eder, berbat bir yönetici ya da işveren olmak, mutsuz ilişkiler… Erzen Pakel Onur’un kitabı, temel bilimsel bilgilere ihtiyaç duyanlar için değerli bir kaynak. günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu